Szczepionki na grypę dla wszystkich pracowników oświaty w Warszawie

Rafał Trzaskowski poinformował za pomocą mediów społecznościowych o tym, że Warszawa ma być pierwszym miastem w Polsce, w którym wszyscy pracownicy oświaty zostaną zaszczepieni przeciwko grypie.

Fot. Warszawa w Pigułce

Prezydent Warszawy podzielił się z mieszkańcami informacją dotyczącą szczepionek. Stolica jako pierwsze miasto w Polsce ma dać możliwość szczepień pracownikom szkół, przedszkoli, żłobków i pomocy społecznej.

Jak podkreślił, wszyscy naukowcy są zgodni, że szczepienia na grypę zwiększą odporność organizmu.

„To niesłychanie istotne – zbliża się sezon grypowy, a epidemia koronawirusa trwa. Przy podobnych objawach utrudnione jest rozpoznanie choroby, szczególnie w początkowej fazie. Dzięki szczepieniom odciążymy przychodnie i zmniejszymy ryzyko jednoczesnego zakażenia dwoma wirusami”

-napisał na Facebooku.

Przypomniał także w swoim nagraniu umieszczonym wraz z wpisem, że Warszawa już wcześniej podejmowała decyzje aby zaszczepić 50 tysięcy seniorów i dzieci do 5 roku życia. W tej chwili jest decyzja, żeby zaszczepić 50 tysięcy pracowników oświaty.

„Oczywiście za całą sytuację epidemiczną ponosi odpowiedzialność rząd, ale my w samorządach robimy wszystko, co możemy, żeby zabezpieczyć warszawianki i warszawiaków oraz przez cały czas koordynujemy swoje działania z innymi miastami i miasteczkami w Polsce”

-dodał na koniec.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c