Sztab kryzysowy w sprawie COVID-19! Warszawa wpompuje miliony na walkę z koronawirusem

Właśnie zakończyło się posiedzenie sztabu kryzysowego w sprawie sytuacji w Warszawie związanej z epidemią koronawirusa. Miasto włącza się do walki z koronawirusem i nie czekając na rząd wpompowuje miliony w szpitale, środki ochrony i komunikację.

Fot. UM Warszawa

– Sytuacja powoli staje się dramatyczna – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski na piątkowej konferencji po posiedzeniu sztabu kryzysowego – Ostatnie dane mówią o prawie 10000 zakażonych (…) – powiedział na rozpoczęcie konferencji prezydent Warszawy.

Wyliczył też, co do tej pory zrobiono. Warszawa przygotowuje miejskie podmioty lecznicze na wzmożoną walkę z Covid-19. Zakupiono środki ochrony indywidualnej za 20 mln zł. Miasto nabyło też aparaturę medyczną, w tym 30 specjalnych stanowisk wysokospecjalistycznych z respiratorami za 8 mln zł. Doposażono też placówki w 30 kardiomonitorów i 30 pomp infuzyjnych. Część sprzętu już jest wykorzystywana. Postawiono kontenery przy szpitalach Bielańskim i Wolskim, by przygotować się na wzmożone przyjęcia.

Warszawa przygotowuje łóżka dla pacjentów covidowych, przygotowano też 15 punktów wymazowych przez ZOZ, za 3 mln zł wykupiono testy dla szczególnie narażonych, a więc m.in. pensjonariuszy DPS oraz zakupiono szczepionki przeciw grypie dla dzieci, seniorów i nauczycieli. Zaszczepiono 40 proc. seniorów, obecnie jednak nie ma więcej szczepionek na rynku. Zakupiono też środki ochrony dla 39 tys. uczniów i nauczycieli. Ratusz monitoruje sytuację w komunikacji, by rozładować ruch. Codziennie odkażane są autobusy, a kontrolerzy rozdają maseczki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c