Ten zakaz wciąż obowiązuje, choć brzmi już absurdalnie

Rząd co rusz luzuje kolejne obostrzenia i uwalnia funkcjonowanie branż. Część obostrzeń wciąż jednak obowiązuje. Na tle luzowań, wydają się jednak dosyć absurdalne. 

fot. Pixabay

W porannej rozmowie Radia Zet, szef KPRM Michał Dworczyk pytany był o kwestię zakazu zgromadzeń spontanicznych.

Rząd zluzował już restrykcje dotyczące organizowania wesel i innych imprez, zwiększając nawet limit gości do 150 i wyłączając z limitu osoby zaszczepione. Oznacza to, że w takiej imprezie może wziąć udział nawet dwa i trzy razy tyle uczestników niż dopuszcza limit. Otwarte są również restauracyjne ogródki oraz wnętrza dla gości, a obłożenie wzrasta z 50 procent do 75.

Wciąż jednak rząd utrzymuje zakaz zgromadzeń spontanicznych. W porannej rozmowie Radia Zet, szef KPRM Michał Dworczyk nie odpowiedział jasno dlaczego ten zakaz wciąż obowiązuje ani czy zostanie zdjęty w najbliższym czasie.

„Według mojej wiedzy do końca tego tygodnia pan premier z panem ministrem zdrowia przedstawiają dalsze luzowanie obostrzeń. Kwestia zgromadzeń spontanicznych również będzie ujęta w tej informacji” – powiedział Dworczyk.

Pamiętajmy jednak by spotykając się w restauracji czy pubie nawet większą grupą, wcześniej się umówić. Spontaniczny pomysł zgromadzenia nadal obowiązuje, przynajmniej do 25 czerwca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c