Tragiczny pożar w ZOO. Zginęły dziesiątki zwierząt. Warszawskie ZOO w poruszającym wpisie

„Tragiczny pożar w ogrodzie zoologicznym w Krefeld – ogień doszczętnie zniszczył małpiarnię w noc sylwestrową. Dzisiaj całym sercem jesteśmy z opiekunami małp człekokształtnych w Krefeld Zoo, którzy w nocy stracili swoich podopiecznych (w tym 2 goryle – Boma i Massa). Nie jesteśmy w stanie żadnymi słowami wyrazić naszego bólu z powodu tej tragedii” – brzmi oświadczenie warszawskiego zoo.

Fot. Pixabay

Niemieckie służby podają, że pożar w zoo w zachodnich Niemczech zabił ogromną liczbę zwierząt we wczesnych godzinach  porannych. Pierwsze doniesienia o tragedii pojawiły się wkrótce po północy. Obecnie trwa dochodzenie mające na celu ustalenie przyczyn pożaru.

Zoo w Krefeld znajduje się w Niemczech, niedaleko holenderskiej granicy. Spłonęła cała małpiarnia, a wszystkie zwierzęta znajdujące się wewnątrz padły.

Agencja prasowa dpa, cytując urzędników, powiedziała, że martwe zwierzęta to szympansy, orangutany i dwa goryle, a także nietoperze i ptaki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.