Uwaga, nadchodzi mróz! IMGW wydaje ostrzeżenia!

IMGW wydał dziś alerty pierwszego stopnia. W kilku miejscach w kraju spodziewane są siarczyste mrozy. Temperatura może miejscami spaść nawet do -16 stopni!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niskimi temperaturami w całej Polsce. Dziś w nocy najgorsza sytuacja czeka mieszkańców południowej części kraju, tam temperatura może osiągnąć nawet -16 stopni Celsjusza!

W całej Polsce prawdopodobieństwo wystąpienia mrozu osiągnęło ponad 80%. Będzie też dużo wietrzniej, co sprawi, że odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa. Może wiać nawet do 15 km/h.  Miejscami może również spaść śnieg. W Warszawie temperatura w ciągu najbliższych dni ma wynieść średnio 1-2 stopnie. Wyjątkiem jest jutrzejszy dzień kiedy może ona spaść nawet poniżej 0 stopni.

Zimowa auta ma utrzymać się do końca tygodnia, później ma temperatura ma wzrosnąć. IMGW apeluje o szczególną ostrożność na drogach. Wiele osób jeszcze nie zmieniło opon na zimowe i może mieć trudności z poruszaniem się po nawierzchni. Instytut przypomina również o przestrzeganiu zaleceń wydawanych przez służby ratunkowe w sytuacji zagrożenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c