Uwaga! Utrudnienia dla podróżnych w Warszawie

Pasażerowie korzystający z usług Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) i Kolei Mazowieckich (KM) muszą przygotować się na utrudnienia w podróży. Powodem jest awaria pociągu KM, do której doszło na stacji Warszawa Lotnisko Chopina.

Fot. WTP

Problemy techniczne składu KM mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie pociągów SKM linii S2 i S3. Pasażerowie powinni spodziewać się opóźnień i zmian w rozkładzie jazdy. Sytuacja może potrwać nawet kilka godzin, co z pewnością jest złą wiadomością dla osób planujących podróż w tym kierunku.

W związku z awarią, w godzinach od 10:15 do 12:30 wprowadzono specjalne rozwiązanie dla pasażerów. Na odcinku Lotnisko Chopina – Centrum – Lotnisko Chopina będą honorowane bilety ZTM-KM w autobusach linii 175. To alternatywna opcja dla osób, które chcą dostać się do centrum Warszawy lub na lotnisko mimo utrudnień na torach.

Przedstawiciele Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej pracują nad usunięciem awarii i przywróceniem normalnego ruchu pociągów. Pasażerowie proszeni są jednak o cierpliwość i wyrozumiałość. W takiej sytuacji opóźnienia są nieuniknione, a pierwsze składy po wznowieniu ruchu mogą być przepełnione.

Warto na bieżąco śledzić komunikaty przewoźników, aby być na bieżąco z rozwojem sytuacji. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów i honorowaniu biletów powinny być dostępne na stacjach, w aplikacjach mobilnych oraz na stronach internetowych KM i SKM.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]