Uwaga! Zwężona została ulica Połczyńska. Na obu jezdniach o jeden pas ruchu mniej

Prace na zachodnim odcinku linii metra M2 wkroczyły w kolejny etap. W związku z budową stacji metra Karolin zwężona została ulica Połczyńska w rejonie Sochaczewskiej. Kierowcy – na obu jezdniach – mają do dyspozycji o jeden pas ruchu mniej.

Fot. Pixabay

Budowa zachodniego odcinka linii M2 rozpoczęła się w lutym. Po wygrodzeniu terenu placów budowy i przebudowie instalacji podziemnych zamknięta została ulica Rayskiego, pod którą powstanie stacja C02 Chrzanów. Prace trwają również w rejonie pętli autobusowej Os. Górczewska, w pobliżu której zlokalizowany będzie podziemny przystanek C03 Lazurowa. Podobnie jest przy skrzyżowaniu ulic Połczyńskiej i Sochaczewskiej, gdzie budowana jest stacja C01 Karolin. Tam w pierwszej kolejności musi zostać przebudowana kanalizacja. Prace te wymagają zwężenia jezdni.

Węższe jezdnie
Większe zmiany w ruchu czekają kierowców przy skrzyżowaniu z ulicą Sochaczewską. Zwężone są obie jezdnie ulicy Połczyńskiej. Wyłączone z ruchu zostały skrajne lewe pasy, czyli te najbliżej pasa dzielącego. Na wysokości skrzyżowania z Sochaczewską kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Cały czas mogą także skręcić w Sochaczewską.

Z utrudnieniami powinni liczyć się także pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego. Zawieszone jest funkcjonowanie przystanku Sochaczewska 02.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]