W mieszkaniu trzymali maczetę, kastet, miotacz gazu i puszkę z narkotykami! CBŚ rozbiło grupę przestępczą

Policjanci i antyterroryści Centralnego Biura Śledczego Policji, podczas przeszukania mieszkań osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, natrafili na komplet niebezpiecznych narzędzi oraz pochowane narkotyki.

fot. Zespół Prasowy CBŚP

Według informacji śledczych, grupa przestępcza działała na Mazowszu od czerwca ubiegłego roku. Jak dodaje rzecznik CBŚP Iwona Jurkiewicz, przestępcy mogli wprowadzić na rynek kilkanaście kilogramów narkotyków, w tym blisko 7 tysięcy tabletek ecstasy. Do transportu zakazanych substancji używali specjalnie spreparowanych puszek po napojach lub kosmetykach.

Do zatrzymania 12 podejrzanych osób doszło w połowie bieżącego miesiąca, w województwie mazowieckim. Do akcji zaangażowano kontrterrorystów z Warszawy, Białegostoku oraz Lublina. W czasie trwającej akcji zabezpieczono niebezpieczne przedmioty: maczetę, kastet, pałkę, miotacz gazu pieprzowego, zagłuszarki oraz zakazane substancje, w tym: amfetaminę, kokainę, marihuanę, a także krajankę tytoniową i papierosy bez akcyzy.

Osiem osób zostało zatrzymanych w areszcie tymczasowym, wobec pozostałych czterech zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania miejsca pobytu oraz niekontaktowania się z podejrzanymi.

 

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.