Warszawa nie chce wypłacić odszkodowania ofierze reprywatyzacji?

Warszawski sąd rozpoznawał pierwszą sprawę dotycząca odmowy wypłaty przez Warszawę odszkodowania przyznanego lokatorowi zreprywatyzowanej kamienicy.

Fot. Pixabay

Jak napisała rp.pl, jest to pierwszy spór dotyczący odszkodowań ustalonych przez komisję weryfikacyjną, który trafił do sądu.

Chodzi o 14.000 zł odszkodowania przyznanego przez komisję weryfikacyjną Teresie Więckowskiej ulicy Marszałkowskiej 43. Jest to różnica pomiędzy czynszem regulowanym, a takim, jaki kobieta musiała płacić po zreprywatyzowaniu kamienicy w której mieszkała.

W artylule w rp.pl czytamy, że komisja weryfikacyjna unieważniła zwrot tego budynku, gdyż w trakcie procesu reprywatyzacji doszło do rażącego naruszenia prawa, a przeniesienie roszczeń do budynku było rażąco sprzeczne z interesem społecznym.

Władze Warszawy zakwestionowały jednak sprawę odszkodowania. Obecnie w sądzie administracyjnym toczy się sprawa dotycząca decyzji komisji weryfikacyjnej w sprawie Marszałkowskiej 43.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.