Warszawska komunikacja miejska powraca do klimatyzacji. Głos zabrała rzecznik ratusza

Warszawa to drugie miasto po Wrocławiu, które podjęło decyzję o ponownym użytkowaniu klimatyzacji w środkach transportu publicznego. Jak zaznaczyła rzecznik warszawskiego ratusza, chodzi nie tylko o wzrost temperatury, lecz także o pasażerów cierpiących na rozmaite dolegliwości.

Fot. WTP

Warszawa to drugie miasto w Polsce, które postanowiło przywrócić funkcjonowanie klimatyzacji w autobusach i tramwajach.

Początkowo, ze względu na zalecenia służby sanitarnych, wyłączono klimatyzację, system wentylacji oraz ogrzewanie.
Jak zaznaczył ZTM, sami pasażerowie również wnioskowali o dezaktywację klimatyzacji, ze względu na obawy związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Rzecznik warszawskiego ratusza Karolina Gałecka podkreśliła, że również opinia doktora Pawła Grzesiowskiego sprawiła, że ZTM w kwietniu zakazał używania klimatyzacji w środkach transportu miejskiego.

W ostatnich dniach temperatura zwiększyła się w sposób mocno odczuwalny, a to sprawiło, że w pojazdach zaczęło być duszno. Rzecznik ratusza poinformowała, że miasto powraca do używania klimatyzacji, a decyzja wchodzi w życie od jutra.

Jak zaznaczono, ponowne użycie klimatyzacji nie tylko poprawi komfort pasażerów, którzy mogą przemieszczać się z zasłoniętymi ustami i nosem, lecz także pozwoli funkcjonować w niezakłócony sposób osobom borykającym się z różnymi schorzeniami.

Póki co nie istnieją żadne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego w tej sprawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c