Warszawski ratusz: nie jesteśmy po pandemii, nie mamy jasnych wytycznych!

Od wczoraj obowiązuje drugi etap luzowania obostrzeń. Mimo tego, miejskie instytucje kulturowe w Warszawie nie zostały otworzone. 

Fot. By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49404141

Do sprawy odniosła się rzecznik warszawskiego ratusza Karolina Gałecka, informując, że niemożliwe jest otwarcie instytucji, tj. muzea czy też biblioteki ze względu na ciągły wzrost liczby zakażonych w stolicy.

Rzecznik uzasadniła, że nie znajdujemy się obecnie w stanie, który wskazywałby na zakończenie pandemii, toteż otwarcie instytucji wiązałoby się z koniecznością wzięcia na siebie niemałej odpowiedzialności.

W związku z tym, warszawski ratusz oczekuje na pojawienie się konkretnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Jak podkreśliła Gałecka, nie posiadając odpowiedniego zabezpieczenia istnieje ryzyko kolejnych zakażeń lub pojawienia się ogniska zachorowań, na co nie ma kategorycznej zgody.

Jak dodała rzecznik, doposażenie placówek w dodatkowe zabezpieczenia, w tym plastikowe przegrody w celu zachowania odpowiedniego dystansu, umożliwi ponowne otwarcie miejskich instytucji. Kiedy to nastąpi? Informacje i decyzje będą podejmowana na bieżąco.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c