Ważny komunikat UOKiK! Dotyczy wózków dziecięcych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w swoim wpisie na portalu X informuje o kontroli przeprowadzonej pod kątem oznakowania i właściwości mechanicznych wózków dziecięcych. Podano również zalecenia dotyczące ich zakupu 

Fot. Pixabay

Inspekcja Handlowa przeprowadziła kontrolę wózków dziecięcych, gdzie ocenie poddano 10 produktów (cztery z Polski i sześć spoza Unii Europejskiej). Sprawdzano ich oznakowanie oraz właściwości mechaniczne, między innymi ich stabilność na pochyłej powierzchni, wytrzymałość konstrukcji oraz kół, a także kwestie bezpieczeństwa pod kątem możliwych zranień ostrymi krawędziami lub zaklinowania rączki lub nóżki dziecka w częściach wózka.

Badanie ekspertów wskazało na nieprawidłowości w trzech skontrolowanych wózkach, w których stwierdzono uszkodzenie konstrukcji oraz nieskuteczny system zapięć siedzisk. W dwóch wózkach natomiast stwierdzono nieprawidłowe oznaczenia. Urząd podał na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie wózka dziecięcego.

Przede wszystkim musimy sprawdzić czy jest on stabilny i nie odchyla się w niekontrolowany sposób. Ponadto należy unikać wózków, które podsiadają ostre krawędzie, które mogą stanowić zagrożenie dla dziecka. Kolejną kwestią jest obecność pasów z mocowaniem w kroczu i regulacją, oraz czy wózek ma dwustopniową blokadę składania.

Źródło: tvn24.pl

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]