Wiceprezydent Warszawy apeluje: „Wszędzie, gdzie to możliwe, wdrażać i rozwijać formułę pracy zdalnej”

Michał Olszewski opublikował list do pracodawców i przedsiębiorców. Apeluje w nim o wprowadzenie pracy zdalnej w każdym możliwym miejscu. Miałoby to pomóc w walce z koronawirusem. 

fot. Wiceprezydent M.Olszewski prezentuje warszawską ofertę. Fot. R.Motyl

W liście opublikowanym na Facebooku, wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, przypomniał, że Warszawa znajduje się obecnie w strefie czerwonej, w której wprowadzone są największe obostrzenia związane z wzrostem przypadków koronawirusa w Polsce. Zaapelował do wszystkich mieszkańców Warszawy o odpowiedzialność i profilaktykę, bo zdrowie jest najważniejsze.

Zwrócił uwagę przedsiębiorcom, aby wszędzie, gdzie jest to możliwe, stosować i rozwijać pracę zdalną i zminimalizować czas przebywania w przestrzeni publicznej. Nawiązał również do ograniczenia przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, w której obecnie może być zajętych jedynie 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc.

„Bardzo wiele zależy dziś od nas samych. Czas epidemii to wielki sprawdzian naszej zdolności do odnalezienia się w niepewnej rzeczywistości. Warszawscy przedsiębiorcy już nie raz udowadniali, że są w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom — nie mam wątpliwości, że tak będzie i tym razem. Wspólnie pokonamy koronawirusa!”

-napisał, kończąc swoje pismo.

Jak można było wnioskować po lockdownie, który miał miejsce wiosną tego roku, wielu przypadkach praca zdalna sprawdziła się i wciąż cieszy się powodzeniem. Dzięki niej pracownicy mogą spędzić więcej czasu w domu, wśród swojej rodziny, ale jak zauważono, nie wpłynęło to na efektywność wykonywanej pracy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c