Wiemy, kiedy planowane jest otwarcie Multikina! [TYLKO U NAS]

Nasza redakcja zapytała Multikino, kiedy sieć planuje ponowne otwarcie obiektów. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź, którą niezwłocznie dzielimy się z naszymi Czytelnikami. 

24 lutego podczas konferencji prasowej Minister Zdrowia poinformował, że od soboty 26.02.2021 r. kina w Polsce pozostają otwarte, za wyjątkiem obiektów działających w województwie warmińsko-mazurskim.

Należy podkreślić fakt, że pomimo konieczności wprowadzenia lokalnych obostrzeń, rząd umożliwił kontynuację działania kin w pozostałych województwach, z zachowaniem limitu 50% miejsc na sali kinowej.

Kina, podobnie jak teatry i muzea, z uwagi na specyfikę organizacji i działalności, są w kontekście transmisji wirusa Covid-19 jednymi z bezpieczniejszych miejsc odwiedzanych przez społeczeństwo, co potwierdza decyzja Rządu o pozostawieniu tych obiektów otwartych, oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym.

Obiekty kinowe jak najbardziej wpisują się w zasadę DDMA+W:

  • multipleksy są obiektami o bardzo dużych kubaturach, przestrzegającymi wszelkich wymogów sanitarnych, zarówno w zakresie ścieżek komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni, wymiany powietrza, czy też sprzedaży 50% miejsc na salach z zapewnieniem dystansu pomiędzy widzami,
  • zapewniamy ciągłą wymuszoną wymianę powietrza,
  • wszyscy widzowie siedzący na sali podczas seansu patrzą na ekran, nie rozmawiają ze sobą, nie chodzą po sali, nie śpiewają, na salach podczas seansu nie ma pracowników obsługujących klientów,

Multikino zostanie otwarte jak tylko dystrybutorzy potwierdzą dostępność filmów. Oczywiście przy naszej liczbie ekranów to nie może być jeden film na 4 tygodnie. Mówimy tu o odpowiedniej liczbie filmów, dającej perspektywę działania w średnim okresie czasu. Na dzień dzisiejszy, po rozmowach z dystrybutorami, mówimy o drugiej połowie marca lub początku kwietnia pod warunkiem, że sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c