Wróci Szpital Narodowy? Wojewoda odpowiada

Wojewoda mazowiecki na antenie programu „Poranek RDC” mówił o tym, jak Mazowsze jest przygotowane na czwartą falę COVID-19. Zapewnił, że nie zabraknie ani łóżek, ani tlenu. Odniósł się także do reaktywacji Szpitala Narodowego. Czy zostanie otwarty?

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Podczas programu „Poranek RDC” gościem był Konstanty Radziwiłł. Wojewoda mazowiecki mówił o przygotowaniu Mazowsza do czwartej fali koronawirusa. Zapewnił, że łóżek i tlenu nie zabraknie. Dodał też, że obecne obłożenie szpitali nie powinno budzić obaw, pomimo, że może tak na pozór wyglądać.

Konstanty Radziwiłł zaznaczył, że jeśli będzie taka potrzeba, wyznaczane zostaną kolejne miejsca, w których powstaną placówki covidowe, wśród nich również Szpital Narodowy.

Szpital nie został rozebrany i jest on potencjałem, z którego skorzystamy kiedy będzie to potrzebne (…) Wszystkich osiem szpitali tymczasowych na Mazowszu jest do uruchomienia w bardzo krótkim czasie”

-wyjaśnił wojewoda. W tej chwili szpitale tymczasowe otwarte są w Radomiu i Siedlcach, jest też główna placówka, czyli Szpital Południowy. Na początku listopada uruchomiony zostanie także szpital w Ostrołęce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c