Z trzema promilami w organizmie prowadził samochód
Na pochwałę zasługuje postawa mężczyzny, który powiadomił patrolujących policjantów o nietrzeźwym kierującym. Jego podejrzenia okazały się całkowicie uzasadnione. 55-latek kierował mając 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (03.04.) około godz. 19.00 w Sokołowie Podlaskim. Patrolujących policjantów sokołowskiej komendy zatrzymał mężczyzna, który powiedział, że pojazdem marki Honda najprawdopodobniej kieruje nietrzeźwy mężczyzna. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania wskazanego samochodu. Na ul. Lipowej zatrzymali do kontroli drogowej wskazy przez zgłaszającego pojazd. Za kierownicą siedział 55-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. Mężczyzna znajdował się w widocznym stanie upojenia. Badanie alkomatem wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie uniemożliwiono dalszą jazdę. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy.
Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka nawiązka.
Jeżeli zauważysz pijanego kierowcę, jak najszybciej powiadom Policję. W ten sposób możesz uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, jest przyzwoleniem na taką jazdę.

Dziennikarka ekonomiczna i specjalistka od tekstów prawnych, była wykładowczyni akademicka Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka newsów gospodarczych i tekstów o prawie. Posiada dyplom z zakresu tłumaczeń prawnych i ekonomicznych. Warsztat naukowy wykorzystuje w codziennej pracy redakcyjnej, tworząc precyzyjne artykuły oparte na twardych danych. Jako jedna z nielicznych dziennikarek w branży, swoje teksty opiera na bezpośredniej pracy z zagranicznymi raportami finansowymi i aktami prawnymi, bez pośredników.