Zmarł prezes Związku Powstańców Warszawskich!

W wieku 92 lat zmarł Zbigniew Galperyn. Był Prezesem Związku Powstańców Warszawskich. Informację na temat śmierci mężczyzny przekazał w mediach społecznościowych prezydent miasta Rafał Trzaskowski. 

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Nie żyje Zbigniew Galperyn. Był prezesem Związku Powstańców Warszawskich, weteranem Powstania Warszawskiego, żołnierzem Szarych Szeregów i Armii Krajowej. Informację o jego śmierci przekazał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zbigniew Galperyn dożył 92 lat.

Zbigniew Galperyn urodził się w Warszawie. Od grudnia 1942 był członkiem Szarych Szeregów, następnie wstąpił do Armii Krajowej. Brał udział w Powstaniu Warszawskim jako strzelec w batalionie Chrobry I. Uczestniczył w walkach na Woli, w Śródmieściu i na Starym Mieście.

Po wojnie początkowo pracował w zakładzie rzemieślniczym w Skolimowie. Pracował również jako ekonomista, był zatrudniony m.in. przy odbudowywaniu Skopje po trzęsieniu ziemi w 1963 oraz pełnił funkcję sekretarza i wiceprezesa Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Był pierwszym wiceprezesem oraz sekretarzem Związku Powstańców Warszawskich, później objął funkcję prezesa. Odznaczony został wieloma nagrodami, w tym między innymi Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski w 2014 roku, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2006 roku czy Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c