Zmażmy wiosną bazgroły z murów!

„Malarze podwórkowi” zamierzają usunąć w warszawskich murów napisy i bazgroły. Zapraszają wszystkich do włączenia się w ich akcję.

Fot. pixabay.com

„Malarze podwórkowi” to stołeczne aktywistki i aktywiści, licealiści oraz inni Warszawiacy. Wraz z nadejściem wiosny postanowili walczyć z wandalizmem na stołecznych murach.

Jak napisał portal warszawa.naszemiasto.pl, już 21 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zapraszają do włączenia się w ich akcję, podczas której zamalują „obrzydliwe bazgroły” i niecenzuralne napisy.

21 marca to nie tylko początek wiosny i Dzień Wagarowicza, ale też Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową.

Od dłuższego czasu polskie miasta niszczone są bazgrołami, wulgarnymi napisami i rysunkami, ale nigdy wcześniej nie było w nich tak wiele mowy nienawiści – powiedział „Warszawa. Nasze Miasto” Marek Ślusarz z fundacji Jeden Muranów.

Do akcji „odmalowywania” Muranowa przyłączyć może się każdy. Udział jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają potrzebne wałki, pędzle i farby.

Na początku podzielimy zadania i wyjaśnimy zasady. Zależy nam na tym, żeby działać legalnie, czyli malować tylko tam, gdzie mamy zgodę. W pobliżu jest kilka śmietników, które zostały zgłoszone zarządcy budynków. Finał akcji planowany jest na godzinę 12:00, kiedy to malarze podwórkowi dotrą do garaży przy ul. Pawiej 38. Tam znajdują się najbardziej obraźliwe napisy – informuje Ślusarz.

Można też włączyć się w akcję przekazując organizatorom farby i narzędzia do malowania.

Akcja „Malarze podwórkowi – Stop Bazgrołom” wystartuje w czwartek, 21 marca o godz. 10:00 spod siedziby fundacji Jeden Muranów przy ul. Miłej 22. Jej zakończenie planowane jest o godz. 12.00 przy garażach na ul. Pawiej 38.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.