Zmiana terminu Finału WOŚP! Kiedy się odbędzie?

Ze względu na wprowadzoną dziś kwarantannę narodową, która będzie obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku, Jerzy Owsiak zdecydował przełożyć 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbędzie się ona w niedzielę, 31 stycznia. 

Fot. Warszawa w Pigułce

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy początkowo miał odbyć się 10 stycznia. Ze względu na dzisiejsze postanowienie o wprowadzeniu narodowej kwarantanny w dniach od 28 grudnia do 17 stycznia, nie będzie to możliwe. Szef Fundacji WOŚP poinformował właśnie o nowej dacie.

Wydarzenie ma odbyć się 31 stycznia, jak każdego roku w niedzielę. Jerzy Owsiak opublikował w mediach społecznościowych film, w którym wyjaśnia, że fundacja jest zawsze gotowa na nowe rozwiązania i odbędzie się pomimo przeciwności. Prezes WOŚP podkreśla, że chcą grać i zbierać pieniądze, aby ratować życie oraz zdrowie Polaków. Stąd decyzja o zmianie terminu, a nie całkowitym odwołaniu imprezy.

„Jesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie takie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań. Bardzo cieszymy się, że 120 tysięcy wolontariuszy gotowych grać, gotowych być razem z nami, będzie robiło wszystko, aby to nasze hasło „Wygramy” było nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem, ale żeby to było hasło, które mówi o tym, że dajemy sobie radę, że jesteśmy razem, że grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tworzymy społeczeństwo obywatelskie.”

-podkreślił prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota, która będzie zbierana podczas najbliższego finału ma zostać przeznaczona na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c