Zmiany na Allegro. Dłuższy czas na anulowanie zamówienia!

Kupujący na Allegro.pl będą mogli anulować zamówienie w ciągu 3 dni od zawarcia transakcji. Nowa funkcja wystartuje już w maju!

fot. Wikipedia By Hubert Śmietanka – Praca własna, CC BY-SA 3.0,

Początek maja przyniesie użytkownikom Allegro nową funkcję. Klienci serwisu będą mieli 3 dni na anulowanie dokonywanego zakupu.

Nowa opcja obejmie zamówienia, m.in. z następujących kategorii: leki, gry online, audiobooki oraz e-booki, kody karty podarunkowe oraz produkty inwestycyjne,

Dotychczas, by zrezygnować z zakupu, należało skontaktować się ze sprzedawcą przy pomocy formularza zwrotu. Od maja będzie to prostsze.

Aby skorzystać z opcji 3-dniowego zwrotu, należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze, opcja dotyczy tylko zamówień u tych sprzedawców, którzy wytwarzają dany produkt i co istotne – w momencie zawarcia transakcji – nie rozpoczęli jeszcze produkcji.

Istotny będzie zatem status zamówienia. Jeśli widnieje informacja, że produkt jest w realizacji, przygotowany do wysyłki bądź wysłany, nie będziemy mogli skorzystać z opcji zwrotu.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c