Znana aktorka wygrała sprawę o smog!

W warszawskim sądzie zapadł wyrok w sprawie #pozywamsmog. Tym razem wygrała znana aktorka Katarzyna Ankudowicz.

By Dariusz Senkowski – Sent to OTRS by Katarzyna Ankudowicz, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13319493

„Jutro, o 9:00 rano, w Sądzie Rejonowym dla Miasta Warszawy, wreszcie po dwóch latach od złożenia pozwu, będę przesłuchana w sprawie przeciwko Skarbowi Państwa i Miastu Stołecznemu.
Ambasadorzy #pozywamsmog @grazyna.wolszczak_official @szczygiel_mariusz #jerzystuhr i #tomaszsadlik wygrali- Sąd uznał ich roszczenia, potwierdził, że za skandaliczne i długotrwałe zanieczyszczenie powietrza w Polsce odpowiada Skarb Państwa, a każdy obywatel ma prawo do oddychania czystym powietrzem.

Po to jest niezawisły Sąd, żeby każdy obywatel mógł dochodzić w nim sprawiedliwości i zadośćuczynienia, nawet wobec Skarbu Państwa czy władz miasta.

Wyrok może być pomyślny lub nie (jak w przypadku innego ambasadora akcji – @leszekzurek ),
ale niezawisłość sędziego nie może być kwestią.
Nasza akcja dotyczy prawa do życia, powietrza, prawa do wolności, do swobód obywatelskich gwarantowanych przez Konstytucję.” – pisała aktorka 28 stycznia.

Warszawski sąd wydał wyrok: „działania (a raczej ich brak) rządu, które nie doprowadziły do polepszenia jakości powietrza, naruszają dobra osobiste Katarzyny Ankudowicz”.

Aktorka domagała się 10 tys. zł na cele charytatywne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.