Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada protesty!

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział na najbliższą sobotę protesty. Strajkujący chcą wyrazić w ten sposób dezaprobatę dla tego, co dzieje się obecnie w sektorze polityki edukacyjnej. Chcą walczyć o demokrację i godne wynagrodzenie.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego przekazał informację na temat protestu, który już w sobotę  o 11:30 odbędzie się w Warszawie m.in. przed resortem edukacji. Jak tłumaczył Sławomir Broniarz, wszystko odbędzie się z zachowaniem odpowiednich procedur związanych z COVID-19. Dlatego zamiast jednej wielkiej manifestacji odbędzie się kilka mniejszych zgromadzeń.

Sobotnie manifestacje mają być wyrazem sprzeciwu wobec propozycji, które są zawarte w planach ministra edukacji narodowej, Przemysława Czarnka. Strajkujący będą walczyć przede wszystkim o demokratyczną szkołę i godne płace dla nauczycieli.

„Po raz kolejny powtarzamy, że propozycje wzrostu wynagrodzeń mają być sfinansowane z oszczędności, które będą dokonywane w kieszeniach nauczycieli, a po drugie: absolutnie nie stanowią formy rekompensaty za zwiększany wymiar czasu pracy”

-wyjaśnił Broniarz. Dodał, że plany ministra edukacji Przemysława Czarnka prowadzą jedynie do utrzymania uzależnienia pensji nauczycieli od decyzji polityków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c