15-latka stanie przed sądem za 20 zł

Na sklepowej kradzieży wpada 15-letnia dziewczyna, która pod bluzą próbowała wynieść skradzione słuchawki. Nieletnia podczas przesłuchania przyznała się do winy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o wzmożenie nadzoru nad swoimi pociechami podczas wakacyjnego wypoczynku.

Fot. Pixabay

Nie ma tygodnia, aby policjanci nie interweniowali w związku z kradzieżami sklepowymi. Podczas ostatniego takiego zgłoszenia mundurowi zatrzymali 15-latkę, która pod bluzą próbowała wynieść skradzione słuchawki. Personel placówki szybko zareagował i powiadomił patrol Policji.

Nieletnia trafiła do komendy przy Jagiellońskiej, a odzyskany towar o wartości 20 złotych wrócił do sklepu.

Sprawą dziewczyny zajęli się policjanci z wydziału ds. nieletnich i patoliogii, którzy o całym zdarzeniu powiadomili jej opiekunów. 15-latka została już przesłuchana. Przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia.

Dla nieletniej ta sprawa zakończy się w sądzie rodzinnym.

Policjanci apelują o wzmożenie nadzoru nad dziećmi i młodzieżą podczas wakacyjnego wypoczynku. Dla tych, którzy są rodzicami czy opiekunami, powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach oraz sposobie spędzania wolnego czasu. Gdy wiemy, gdzie jest nasze dziecko, co robi albo z kim teraz przebywa, łatwiej jest nam wpływać na jego zachowanie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.