4,5 miliona złotych na halę sportową dla dzieci odebrane! Rodzice podpisują petycję

W Szkole Podstawowej nr 279 przy ulicy Cyrklowej w Warszawie miała być budowana nowa sala gimnastyczna. Ta,  którą szkoła posiada nie jest od lat wystarczająca na prawie 900 dzieci uczących się w tej placówce. Za kwotę 4,5 miliona złotych miała być budowana nowa sala, jednak środki przekierowano na inny cel. O sprawie poinformował radny m. st. Warszawy Dariusz Lasocki. 

Fot. Warszawa w Pigułce

„Dwie placówki oświatowe na Pradze-Południe zostały pozbawione środków na rozpoczęcie prac związanych z wybudowaniem hal sportowych. Są to Szkoła Podstawowa na 279 na Przyczółku Grochowskim i Liceum na Zbaraskiej. Jestem świadomy, że nie na wszystko w Warszawie starcza, ale w mojej ocenie środki te powinny być zabezpieczone na te inwestycje. Będą one służyły nie tylko uczniom ale również lokalnej społeczności Pragi-Południe. Będę walczył – mam nadzieję, że z innymi radnymi bez względu na barwy polityczne – aby środki wróciły na te ważne projekty” – komentuje sprawę petycji radny Warszawy Dariusz Lasocki w rozmowie z Warszawą w Pigułce.

„Cieszy fakt, że setki rodziców podpisały już petycję i wyrażam nadzieję, że tak Pan Prezydent Trzaskowski jak i Pan Burmistrz Kucharski (Praga-Południe) nie przejdą obok nich obojętnie.” – dodaje radny.

Petycję można podpisać tu —> https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_budowy_hali_sportowej_przy_szkole_podstawowej_nr_279_praga-poudnie_warszawa


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c