730 tys. sztuk papierosów zabezpieczyli stołeczni policjanci

Prawie 730 tysięcy sztuk papierosów, bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 40-letniego Dariusza U., u którego w samochodzie znaleźli nielegalny towar.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP uzyskali informację o osobie, która może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Natychmiast pojechali to sprawdzić. W samochodzie 40-letniego Dariusza U. policjanci znaleźli pudełka wypełnione papierosami bez polskich znaków. Cały znaleziony towar został zabezpieczony, a jego właściciel zatrzymany.

Po dokładnej kontroli zabezpieczonych rzeczy okazało się, że 40-latek miał w samochodzie dostawczym prawie 730 tysięcy sztuk papierosów. Wartość strat, na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 600 tysięcy złotych, z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT.

Kartony z nielegalnymi papierosami wkrótce trafią do urzędu celnego, którego pracownicy zajmą się dalej sprawą. Złamanie przepisów ustawy karno-skarbowej zagrożone jest karą grzywny lub do 3 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c