88 kolizji, 4 wypadki. Policja podsumowuje święta

Święta Bożego Narodzenia za nami. Dla policjantów był to czas wzmożonej pracy. Od czwartkowego poranka do poniedziałkowego poranka na stołecznych drogach doszło do 88 kolizji oraz 4 wypadków, w których 4 osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali 25 nietrzeźwych kierujących. Policjanci pomimo zakończenia świątecznych zadań nadal będą szczególną uwagę zwracać na stan trzeźwości kierowców i dbać o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Fot. policja

Fot. policja

Okres Świąt to szczególnie dla policjantów ruchu drogowego czas intensywnej pracy. Zapewniali oni m.inn. płynność ruchu wyjazdowego i wjazdowego, kontrolowani prędkość i trzeźwość kierujących.

W ciągu świątecznych dni w Warszawie na drogach nie odnotowano ofiar śmiertelnych. W 4 wypadkach, które zaistniały na terenie miasta obrażenia odniosły 4 osoby. Doszło w sumie do 88 kolizji.

Nie obyło się niestety bez zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Stołeczni policjanci zatrzymali 25 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

Także po zakończeniu świąt nadal apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. W najbliższych dniach możemy spodziewać się zmiany warunków atmosferycznych, na co kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę. Zwracajmy uwagę na pieszych, którym przypominamy o obowiązku noszenia odblasków poza obszarem zabudowanym, których założenie warto rozważyć także w mieście. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.