GIF wydał komunikat! Seria leku wycofana z aptek

Jak informuje Główny Inspektor Farmaceutyczny, na terenie całego kraju został wycofany z obrotu lek Eptifab. Taka decyzja podyktowana jest błędnymi informacjami zawartymi w ulotce produktu

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Główny Inspektor Farmaceutyczny zadecydował  o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju, z rygorem natychmiastowej wykonalności, następujący lek:

Nazwa produktu: Eptifab, 2mg/ml, roztwór do wstrzykiwań,

numer serii LFH0032,

termin ważności 11.2024.

Podmiotem odpowiedzialnym za lek jest Abbott Healthcare Private Limited z siedzibą w Indiach. Podmiot, który uzyskał zgody na czasowe wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego jest spółka Delfarma z siedzibą w Łodzi.

W wyjaśnieniu uzasadniono, że produkt ten stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego, z uwagi na przedstawienie niewłaściwego sposobu dawkowania w ulotce. Ulotka dołączona do leku Eptifab o numerze LFH0032 zawiera wierne tłumaczenie treści oryginalnego druku informacyjnego, w którym dane okazały się błędne.

„W przedmiotowej sprawie wystąpienie realnego zagrożenia dla zdrowia, a potencjalnie również życia pacjentów, jest w ocenie organu, oczywiste. Niewłaściwy sposób dawkowania produktu leczniczego w postaci roztworu do wstrzykiwań jest – jak już wskazano powyżej – sytuacją mogącą powodować bezpośrednie negatywne konsekwencje zdrowotne dla pacjentów” – podano w komunikacie.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl