Akt oskarżenia przeciwko działaczce inicjatywy „Aborcyjny Dream Team”. Grozi jej do 3 lat więzienia!

Do Sądu Okręgowego w Ostrołęce trafił akt oskarżenia przeciwko działaczce inicjatywy „Aborcyjny Dream Team”. Kobieta miała udzielać pomocy w dokonaniu aborcji, poprzez dostarczenie tabletek poronnych. O całym zajściu prokuraturę poinformował mąż ciężarnej. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka praskiej prokuratury, pojawił się akt oskarżenia przeciwko Justynie W., który trafił już do Sądu Okręgowego w Ostrołęce. 47-latka miała pomagać przy przerwaniu ciąży jednej z kobiet, poprzez dostarczenie jej tabletek poronnych.

Prokuraturę zawiadomił o tym fakcie mąż ciężarnej, która będąc w 12 tygodniu ciąży poinformowała go, że chce dziecko usunąć. W toku postępowania dokonano przeszukania mieszkania kobiety, gdzie śledczy znaleźli wskazane przez mężczyznę tabletki. Ustalono skąd została przesyłka nadana.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga zarzuciła Justynie W. popełnienie przestępstw polegających na udzieleniu pomocy przy przerwaniu ciąży poprzez przekazanie co najmniej 10 tabletek zawierających w składzie mizoprostol oraz wprowadzeniu do obrotu produktu leczniczego bez wymaganego pozwolenia na dopuszczenie go do obrotu, a także o posiadanie, w celu wprowadzenia do obrotu, innych produktów leczniczych bez stosownego pozwolenia.

Póki co Justyna W. z „Aborcyjnego Dream Teamu” nie  przyznała się do winy. Odmówiła także składania jakichkolwiek wyjaśnień. Za popełnienie zarzucanych jej czynów grozi jej do trzech lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c