Alarm i ewakuacja kilkuset osób na lotnisku Chopina

Po raz kolejny przez niefrasobliwość podróżnego konieczna była ewakuacja hali ogólnodostępnej na warszawskim Lotnisku Chopina, którą objęto przynajmniej 350 osób. Niestety nie były to ćwiczenia.

Fot. Mjr SG Krzysztof Grzech / Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Jak informuje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej zdarzenie miało miejsce w miniony piątek, kiedy to funkcjonariusze Straży Granicznej z Grupy Interwencji Specjalnych zostali powiadomieni przez Dyżurnego Operacyjnego o pozostawionym bez opieki bagażu.

Ktoś zostawił szarą torbę podróżną bez widocznej zawartości i bez przywieszek bagażowych na ławce w pobliżu jednej z restauracji. Nie udało się odnaleźć właściciela torby, dlatego zarządzono ewakuację obejmującą halę ogólnodostępną, oraz drogi dojazdowe.

Bagaż został sprawdzony przez pirotechników Straży Granicznej przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W środku nie znajdowało się nic, co by mogło zagrozić bezpieczeństwu. Torba została przekazana Służbie Ochrony Lotniska.

Zdarzenie nie miało wpływu na operacje lotnicze.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.