Alarmy bombowe w warszawskich szkołach. Ewakuacje

Niektóre szkoły w Warszawie otrzymały informację o podłożeniu ładunku wybuchowego. Nastąpiła ewakuacja.

Fot. Warszawa w Pigułce

Najwięcej alarmów było na Woli. Jak informuje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy, do godziny 10 takich alarmów było blisko 10.

Wraz z 1 września i początkiem roku szkolnego, powróciła coroczna plaga fałszywych powiadomień o podłożeniu ładunków bombowych, w naszych placówkach oświatowych. Do godziny 10.00 takich zgłoszeń na terenie dzielnicy Wola było blisko 10. Wiąże się to z koniecznością ewakuacji dzieci i młodzieży zlokalizowanej w szkołach, co jest szczególnie dotkliwe z uwagi na to, że pogoda tegorocznego września nas nie rozpieszcza. Jest to szczególnie trudne dla najmłodszych uczniów, którzy rozpoczynają swoją szkolną drogę i jest to dla nich na pewno bardzo, bardzo duży stres. Chciałbym więc korzystając z okazji, serdecznie zaapelować do funkcjonariuszy policji, którzy to starają się sobie radzić z tym zjawiskiem, ale także do przedstawicieli wszystkich organów Państwa, które powinny zabezpieczyć nas przed takimi sytuacjami o podjęcie wszystkich możliwych kroków by ujęto sprawców fałszywych alarmów bombowych, które to dezorganizują pracę oświaty w całym kraju i by przykładnie, z pełną stanowczością i surowością przykłady takiego działania zostały ukarane – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Policja informuje, że niczego nie znaleziono i zagrożenia nie ma.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c