Amorphophallus titanum – dziwidło olbrzymie wciąż rośnie! Niedługo zakwitnie!

Przez wiele lat Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego pielęgnował dziwidło olbrzymie. Ta niezwykła roślina rzadko kiedy kwitnie zarówno w naturze, jak i hodowli.

„Jeszcze nie zakwitło i jeszcze nie raczy nas swoim zapachem, ale wciąż rośnie. Amorphophallus titanum mierzy dziś 108 cm i pięknie wybarwia swoją pochwę liściową od środka.
W tym tygodniu SZKLARNIE SĄ CZYNNE również w tygodniu (od poniedziałku do czwartku), w godzinach 10:00 – 15:00. Zapraszamy” – pisze ogród botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.
Dziwidło zostało „odkryte” i opisane po raz pierwszy w 1878 r. na Sumatrze przez włoskiego botanika Odoardo Beccariego (1843-1920). Roślina kwitnie rzadko w naturze, a jeszcze rzadziej w hodowli. Po raz pierwszy kwitnienie egzemplarza hodowlanego miało miejsce w królewskim ogrodzie botanicznym Kew Gardens w Wielkiej Brytanii.
Obecnie w ciągu roku zakwita w ogrodach na całym świecie kilka z nich.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c