Ankieta jest obowiązkowa. GUS przeprowadzi ją pomimo pandemii

Już niedługo ruszają obowiązkowe ankiety w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Pandemia nie wystraszyła Głównego Urzędu Statystycznego. 

fot. Pixabay

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań zacznie się 1 kwietnia. Pamiętajcie jednak, że ta ankieta to nie żart primaaprilisowy. Jest obowiązkowa.

Tym razem powszechny spis będzie wyglądał nieco inaczej. Dotąd rachmistrz musiał osobiście odwiedzać mieszkańców. Tym razem będzie się to odbywać telefonicznie, lub przez internet. Ankietę możemy wypełnić w ramach samospisu na stronie internetowej GUS. Wypełnienie ankiety ma zająć nie dłużej niż kwadrans.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita informuje, że do pracy w ramach przeprowadzenia spisu powszechnego zgłosiło się niemal 3 tys. osób, jednak rachmistrzami została zaledwie połowa.

W ankiecie znajdziemy pytania o wiek, płeć, wykształcenie czy wykonywany zawód a także charakterystykę mieszkania. Jak zapewnia GUS, nie będzie pytań o odbiorniki telewizyjne i radiowe, stan konta czy kredyty.

Pojawią się również pytania dotyczące narodowości, wyznania, języka ojczystego czy niepełnosprawności a także statusu związku, jednak na te pytania możemy odmówić odpowiedzi.

Od 15 marca GUS uruchamia specjalną infolinię, gdzie będzie można uzyskać potrzebne informacje na temat spisu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c