Antoni Macierewicz o Marszu Niepodległości: „Wspaniały marsz!”

Wczoraj odbył się Marsz Niepodległości, podczas którego doszło do licznych zamieszek. Głos w tej sprawie zabrał były minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz. 

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Antoni Macierewicz opublikował w mediach społecznościowych film, w którym zabrał głos w sprawie zamieszek wywołanych przez narodowców podczas wczorajszego obchodzenia 11 listopada. Słowa, którymi rozpoczął swoją wypowiedź były „Wspaniały marsz!”, jednak jak po chwili dodał:

„Powiedziałbym, byłby wspaniały. Bo był dzięki patriotyzmowi polskiej młodzieży. Tylko że doszło do wydarzeń, które muszą zostać wyjaśnione. Doszło do sytuacji, w której policja strzelała do ludzi. Strzelała do ludzi, choć to Antifa zaatakowała polskich patriotów. Nie wiem, kto wydał ten rozkaz, to musi zostać wyjaśnione.”

-mówił, zwracając uwagę na incydent z postrzeleniem fotoreportera „Tygodnika Solidarności”. Oprócz tego Macierewicz podkreślał, że jest dumny z polskiej młodzieży patriotycznej, która jest przykładem, że wiarą i niepodległością można odbudować silną Polskę, która czerpie z tysiącletniej historii szczęśliwego państwa Polaków.

Zaznaczył, że nie godzi się z tym, że policja mówi, ze jest neutralna gdy dochodzi do marszów kobiet i ataków na kościoły, a kiedy Polacy czczą pamięć swojej niepodległości, strzela się do nich. Ostatecznie jednak podziękował policji, która stała na straży bezpieczeństwa i organizatorom Marszu Niepodległości.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c