Arcymistrz szachowy nie żyje. Miał tylko 33 lata!

17 grudnia zmarł w wieku 33 lat arcymistrz szachowy i wielokrotny mistrz Polski w szachach błyskawicznych. Informację o śmierci przekazał Śląski Związek Szachowy.

Fot. Warszawa w Pigułce

W wieku zaledwie 33 lat zmarł Krzysztof Bulski, wielokrotny mistrz Polski w szachach błyskawicznych. Smutną informację przekazał Śląski Związek Szachowy. Póki co nie jest znana przyczyna jego zgonu.

„Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. 17 grudnia zmarł nasz wspaniały przyjaciel – Śp. Krzysztof Bulski. W naszych wspomnieniach na zawsze pozostanie wspaniałym i utalentowanym arcymistrzem szachowym , finalistą turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych. Nasz żal jest tym większy, iż opuścił nas młody, pełen zapału i inwencji wspaniały człowiek. Rodzinie i najbliższym , składamy wyrazy najszczerszych wyrazów współczucia i kondolencji.”
-napisano w komunikacie. Od 2005 roku Krzysztof Bulski reprezentował klub Hetman Katowice i z nim odnosił największe sukcesy. Również oni pożegnali swojego mistrza, pisząc:
„Był jednym z najwybitniejszych śląskich arcymistrzów, twórcą sukcesów naszego klubu. Zdobywał wiele kluczowych punktów na ekstraligowych szachownicach, jak i walnie przyczynił się do rozwoju klubu w sferze organizacyjnej. Wybitny trener katowickiej młodzieży, niesamowity człowiek, mąż i ojciec. Cześć Jego Pamięci!”
Krzysztof Bulski rozpoczął grę w szachy w wieku 7 lat. Sześć razy był drużynowym mistrzem Polski, a czterokrotnie drużynowym mistrzem Polski w szachach błyskawicznych. Zdobył również dwa srebrne medale podczas Akademickich Mistrzostw Świata. Od 2012 roku miał tytuł arcymistrza szachowego.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c