Autobus śmiertelnie potrącił rowerzystkę. 72-latka zginęła na miejscu

Tragicznie rozpoczął się ostatni tydzień maja. W zderzeniu autobusu z rowerem w wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniosła 72-letnia mieszkanka Wyszkowa. Wyszkowscy policjanci zwracają się z apelem do amatorów jednośladów i kierowców samochodów – uważajmy! Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej rowerzystów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Dlatego apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze.

Fot. Policja Wyszków

Bez wątpienia pogoda sprzyja rowerzystom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza na początku sezonu.  Kierowcy samochodów jeszcze przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni wszystkich uczestników ruchu, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Dzisiaj rano doszło do tragicznego wypadku drogowego w Wyszkowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu pod nadzorem prokuratora wynika, że 72-letnia rowerzystka jadąc ul. Białostocką w stronę ul. Kościuszki zmieniając pas ruchu z prawego, zjechała bezpośrednio jadący w tym samym kierunku lewym pasem ruchu autobus marki mercedes. W wyniku tego manewru doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca autobusu nie zdołał ominąć kobiety, ani wyhamować.  Życia mieszkanki Wyszkowa nie udało się uratować. 72-latka poniosła śmierć na miejscu.  28-letni kierowca autobusu był trzeźwy.

Mundurowi z mazowieckiej grupy SPEED wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów. Funkcjonariusze sporządzili  szkice zdarzeniowe oraz dokumentację fotograficzną. Dalsze postępowanie wyjaśni szczegółowy przebieg i okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego.

Pamiętajmy, że rowerzysta w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie ma szans. Przed urazami chroni go czasem wyłącznie kask, a przede wszystkim zdrowy rozsądek. Rowerzyści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Kierowcy samochodów też powinni być bardziej świadomi, że na drogach znajduje się więcej miłośników ,, dwóch kółek”. Wykonując np. manewry włączania się do ruchu, czy tez wyprzedzania lub zmiany kierunku jazdy powinni kilkukrotnie patrzeć w lusterka oraz wykazywać się większą uwagą i skupieniem.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną rozwagę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c