Awantura na Woli. Chcą wybudować wieżowiec 4 metry od balkonów. Mieszkańcy się nie zgadzają

Przy ulicy Bellotiego 5 na Woli ma powstać nowy budynek. Jak informują mieszkańcy powstanie on około 3,6 metra od ich okien. „Nie ma na to naszej zgody” – mówią oburzeni Mieszkańcy. Na skandaliczną sytuację reagują Radni Woli.

[Reakcja Komisji Ładu Przestrzennego i Nieruchomości Dzielnicy Wola na sprawę bloku przed oknami budynku ul. Bellottiego 5]
👉Na mój wniosek Komisja rozszerzyła porządek obrad o punkt dotyczący pisma mieszkańców bloku przy ul. Bellottiego 5 w sprawie możliwego pozwolenia na budowę dla budynku znajdującego się tuż przed ich oknami.
Wniosek przeszedł głosami radnych Koalicji Obywatelskiej i Woli Mieszkańców.
👉Sprawa budzi duże i zrozumiałe emocje, bo ciężko sobie wyobrazić sytuację w której zostaje postawiony blok o niecałe 4 metry przed naszym oknem!
👉Oburzenie mieszkańców znalazło jednoznaczne zrozumienie wśród radnych, członków Komisji Ładu Przestrzennego i Nieruchomości podczas wtorkowego posiedzenia.
👉W związku z powyższym w dniu dzisiejszym jako przewodniczący Komisji w porozumieniu z przewodniczącą Rady Dzielnicy Ewa Statkiewicz wystosowałem pismo do Dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego M. St. Warszawy z prośbą o pilne wyjaśnienia.
Będziemy wraz z radnymi dążyć do niedopuszczenia do zgody na tego rodzaju skandaliczną zabudowę!” – informuje Adam Matusik – Radny Dzielnicy Wola.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c