Awaria systemu ewidencji ludności. Nie zagłosujesz poza Warszawą
Portal wPolityce podał informację o awarii systemu ewidencji ludności. Oznacza to, że nie ma możliwości oddania głosu w wyborach, jeżeli przebywacie aktualnie poza Warszawą. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle problem zostanie rozwiązany.
Radio Zet natomiast podało, że awaria wystąpiła z powodu zbyt wielu chętnych. W tej sytuacji zaświadczenia mogą być wystawiane ręcznie, przez urzędników. Jeżeli rzeczywiście system popsuł się przez przeciążenie, oznaczać to będzie, że jeżeli zaświadczenie nie zostanie przyznane, wielu Warszawiaków zostanie bez prawo głosu.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.
