Bankructwa sklepów i redukcja zatrudnienia to już kwestia czasu

Rząd ogłosił w środę ogólnokrajowy lockdown, który zacznie się od najbliższej soboty i potrwa do 4 kwietnia. Obejmie tym samym okres Świąt Wielkiej Nocy. Funkcjonowanie sklepów w galeriach handlowych będzie mocno ograniczone a spora część znowu zostanie zamknięta. 

Fot. Pixabay

Jak informuje RMF FM, Polska Rada Centrum Handlowych po ogłoszeniu decyzji rządu ostro zareagowała.

„Każde kolejne ograniczenia działalności obiektów handlowych, pogłębiają i tak już dramatyczne straty branży. Dziś już nie pytamy, czy będą redukcje zatrudnienia i bankructwa, tylko kiedy” – napisała PRCH.

Ograniczenia handlowe w galeriach, tak jak poprzednio nie będą dotyczyć sklepów spożywczych, aptek, drogerii, księgarni i salonów prasowych a także sklepów zoologicznych czy budowlanych. Restrykcje nie będą również dotyczyć części punktów usługowych, jak salony fryzjerskie, bankowe, optyczne a także pralnie.

Polska Rada Centrów Handlowych zwraca również uwagę na zmianę zachowania społeczeństwa w okresie pandemii, bardzo się zmieniły. Ludzie nie szukają już w galeriach rozrywki i kolejnej możliwości na spędzenie wolnego czasu. Wszyscy są bardzo zdyscyplinowani.

Jak podaje stacja, PRCH odnotowała straty w obrotach sięgających 35 mld. a straty mają wynikać właśnie z pandemicznych zamknięć.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c