Będzie kolejny lockdown? Wiceminister rozwoju zabiera głos

Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zabrała głos w sprawie dalszych obostrzeń. Jak przekazała, jeśli liczba zakażeń dalej będzie rosnąć, dotychczasowe restrykcje mogą zostać zaostrzone. Kolejne spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego zaplanowane jest na dziś. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Olga Semeniuk była gościem TVP1. W programie była pytana między innymi o to, czy będzie nowy lockdown. Wiceminster poinformowała, nic nie jest jeszcze przesądzone, a już dziś odbędzie się kolejne spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego. Jak dodała, jest jeszcze za wcześniej, aby informować Polaków o kolejnych decyzjach rządu.

„Zgodnie z zapowiedzią premiera, te 14 dni od 12 lutego, to ten czas, kiedy będą przygotowane kolejne prognozy przez Radę Medyczną w kontekście dwóch kolejnych tygodni. Nie mierzymy dalej, niż 10-14 dni.”

-tłumaczyła wiceminister. Zaznaczyła jednak, że jeśli liczba zakażeń będzie wciąż tak drastycznie rosnąć, niewykluczone, że restrykcje mogą zostać zaostrzone. Zwróciła uwagę, że w szczególności rząd zwraca uwagę na stoki narciarskie i hotele, które w pierwszej kolejności mogłyby ewentualnie zostać zamknięte. Dodatkowo, rząd nie ma w planach póki co odmrażać branży gastronomicznej czy branży fitness.

Przypomnijmy, od 12 lutego warunkowo otwarte są między innymi hotele, stoki i wyciągi narciarskie, baseny, kina, teatry i inne placówki kulturowe. Wszystko jednak z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o gastronomię, to restauracje mogą wydać posiłki jedynie na wynos lub z dostawą. Zamknięte są siłownie, obowiązuje również zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c