Będzie pozew zbiory przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu? Internauci podpisują petycję

Od jednego z czytelników dostaliśmy link do petycji na której zbierane są podpisy pod pozwem zbiorowym przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Chodzi o słowa, których użył podczas wywiadu dla telewizji Republika. Mówił, że obywatele idący w pochodzie przeciw władzy są „Polakami gorszego sortu”.

Fot. Prawo i Sprawiedliwość / Facebook,  secure.avaaz.org

Fot. Prawo i Sprawiedliwość / Facebook, secure.avaaz.org

Podpisani domagają się od Prezesa Prawa i Sprawiedliwości przeprosin, wdrożenie zasad równego traktowania wszystkich obywateli w partii oraz zasądzenia 100 000 zł na cele charytatywne. W uzasadnieniu możemy przeczytać:

„W dniu 11 grudnia 2015 r w rozmowie z Telewizją Republika Jarosław Kaczyński prezes PiS był pytany m.in. o próbę przeprowadzenia na forum Parlamentu Europejskiego debaty o aktualnej sytuacji w Polsce. – W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków – mówił Kaczyński. – No i ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony. Proszę zwrócić uwagę, że wojna, potem komunizm, później transformacja tak, jak ją przeprowadzono, to właśnie ten typ ludzi promowała, dawała mu wielkie szanse – tłumaczył prezes PiS.
Powyższa wypowiedź odnosiła się do nas Polaków, którzy nie popieramy działalności Prawa i Sprawiedliwości, do czego w myśl Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej jako wolni ludzie mamy nienaruszone prawo. Taka wypowiedź z ust człowieka w którego rękach są stery władzy obecnie jest niedopuszczalne i dalece niebezpieczne. Tymi słowami upokorzył i zdyskryminował nas p. Jarosław Kaczyński ,naruszając naszą osobistą godność, a ponadto zachwiał naszym poczuciem bezpieczeństwa w kraju, który kochamy i w którym chcemy żyć i pracować. Historia pamięta czasy, gdy ludzie „gorszego sortu” masowo skazywani byli na eksterminację, czy też napiętnowanie i dyskryminację.”

Organizatorzy chcą uzbierać 5000 głosów i wygląda na to, że im się to uda. W chwili, gdy piszemy te słowa, petycję podpisało 4 161 osób i cały czas dopisują się pod nią nowi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.