Bez testów, szczepień i kwarantanny. Wakacje za granicą bez obostrzeń sanitarnych dla Polaków

Wakacje za granicą znowu zaczynają cieszyć się powodzeniem. Są to na razie ruchy nieśmiałe, ale można już odczuć turystyczny głód. Spowodowane jest to nie tylko dotychczasowymi restrykcjami, ale także samą obawą przed ryzykiem zakażenia. Obecnie coraz więcej europejskich państw znosi obostrzenia dla turystów z Polski. 

Fot. Pixabay

Coraz więcej państw znosi restrykcje dla turystów przybywających z tzw. zielonej strefy.

Chodzi o oznaczenia podyktowane ryzykiem zakażenia koronawirusem w danym kraju. Polska w raportach wielu państw już świeci się na zielono, a więc i dla turystów procedura podczas podróżowania do europejskich państw jest już mniej uciążliwa.

Jak informuje Polsat News, obowiązek testów, świadectwa szczepień czy odbywania kwarantanny dla turystów z Polski, zniesiony już został przez wiele krajów. Bez sanitarnych procedur wjedziemy już do Chorwacji, Hiszpanii, Czech, Rumunii czy na Cypr. Do Portugalii i Grecji, bez badań wjadą jedynie dzieci do lat 12.

Polska została oznaczona jako zielona strefa niskiego ryzyka w najnowszej edycji mapy Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC)


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c