Biedronka wydała pilny komunikat! Część osób nie może spożywać tego produktu!

Biedronka, jedna z największych sieci sklepów w Polsce, wydała pilny komunikat dotyczący wycofania z obrotu dwóch partii sosu BBQ marki WINIARY. Decyzja ta została podjęta po wykryciu niezamierzonej obecności glutenu w surowcu wykorzystanym do produkcji produktu. Ostrzeżenie dotyczy osób z nietolerancją glutenu lub alergią na pszenicę, które mogłyby doświadczyć niepożądanych reakcji zdrowotnych po spożyciu produktu.

Fot. Warszawa w pigułce

Komunikat Nestlé Polska S.A., firmy odpowiedzialnej za markę WINIARY, wskazuje na dobrowolne i prewencyjne wycofanie dwóch partii sosu amerykańskiego BBQ z syropem z palonego cukru o gramaturze 348g. Partie te o numerach 240420A/1 oraz 240421A/1, które miały termin przydatności do spożycia do kwietnia 2025 roku, mogą zawierać gluten pomimo braku stosownych oznaczeń na etykiecie.

Producent podkreśla, że jego najwyższym priorytetem jest jakość i bezpieczeństwo produktów. Przekonuje, że zidentyfikowany problem jest przypadkiem odosobnionym, a wszelkie niezbędne środki zostały podjęte, aby rozwiązać kwestię i zapobiec jej powtórzeniu w przyszłości. Nestlé Polska S.A. również współpracuje ze służbami sanitarnymi w tej sprawie.

Klienci, którzy zakupili wyżej wymienione partie produktu, są proszeni o jego nie spożywanie i o kontakt z Serwisem Konsumenta Nestlé w celu uzyskania dalszych instrukcji oraz zwrotu produktu. Można się z nim skontaktować telefonicznie pod numerem 800 16 66 lub za pośrednictwem e-maila: [email protected].

 

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]