Bił, wyzywał, dusił, a na końcu groził, że zabije. Jego własny ojciec musiał uciekać z domu!

34-latek wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których uderzał pięścią swojego ojca, dusił go i groził, że zabije. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Fot. Pixabay

Do bemowskich policjantów zgłosił się 67-letni mężczyzna, który zawiadomił o znęcaniu się nad nim przez syna. Taka sytuacja miała trwać od dłuższego czasu. Syn pod wpływem alkoholu miał wszczynać awantury, wielokrotnie miało dochodzić do rękoczynów. Syn miał grozić ojcu podpaleniem go i pozbawieniem życia. Podczas awantur mężczyzna uciekał z domu z obawy o swoje życie. W końcu jednak zdecydował się o wszystkim powiadomić Policję.

Funkcjonariusze od razu udali się na poszukiwanie sprawcy. Na przystanku autobusowym spostrzegli go i zatrzymali. Mężczyzna był agresywny i wulgarny. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy. Podejrzany usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzny środka izolacyjnego. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 34-latka tymczasowego aresztu na dwa miesiące. Za znęcanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy ma prawo złożyć w komendzie, komisariacie Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi ją lub całą rodzinę. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań, przemoc się powtórzy.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom nawet anonimowo Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! /0-22/ 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

Autor: kom. Marta Sulowska/ea


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c