Budowa metra: kiedy zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na Woli? Znamy datę

W związku z budową metra na Woli zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Po opublikowaniu wstępnego planu część mieszkańców dzielnicy stanowczo się mu sprzeciwiła, mieliby bowiem problem z komunikacją. Planowane rozpoczęcie wprowadzania zmian to 25 listopada.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

„Wykonawca zobowiązał się, że do 25 listopada rozpocznie wprowadzanie nowej organizacji ruchu. To dość duże przedsięwzięcie i potrwa zapewne cały weekend. Można założyć, że nowa organizacja zostanie wprowadzona w poniedziałek, 28 listopada” – mówi nam Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

Pierwotne plany zakładały zamkniecie Górczewskiej w dwóch kluczowych rejonach. Pierwszy – na zachód od Prymasa Tysiąclecia, czyli w stronę Bemowa, Górczewska na odcinku od Ciołka do Góralskiej miała być przejezdna tylko dla autobusów. Drugi odcinek na wschód od Prymasa Tysiąclecia to odcinek od samego skrzyżowania do Syreny. Tam ulica miała być kompletnie wyłączona z ruchu. Objazdy miały odbywać się Wolską i Kasprzaka. To także utrudnienia dla kierowców. Już teraz Górczewska w godzinach szczytu przezywa oblężenie. Kierowcy obawiali się kompletnego paraliżu jeżeli ruch poprowadzony zostałby węższymi uliczkami. Wdrożenie zmian miało nastąpić w długi weekend 11-13 listopada, ale przez protesty nie udało się tego dokonać.

Można się spodziewać, że wykonawca uwzględnił głosy mieszkańców i planuje nową organizację.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c