Centrum Zdrowia Dziecka sparaliżowane przez strajk. Będzie ewakuacja pacjentów?

Praca Centrum Zdrowia Dziecka została sparaliżowana przez strajk pielęgniarek. Szpital stara się wypisywać jak najwięcej pacjentów, niektórzy zostali przeniesieni na inne oddziały lub przewiezieni do innych placówek. Nie wiadomo, jak długo potrwa jeszcze strajk. Jeżeli taka sytuacja się utrzyma niewykluczone, że dyrekcja podejmie decyzję o ewakuacji szpitala.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Pierwsze informacje na temat postępów w negocjacjach zostaną przedstawione po godz. 15.00. Póki co szpital przyjmuje pacjentów tylko w razie zagrożenia życia. Działają jednak – wbrew wcześniejszym doniesieniom – planowe zabiegi w tym operacje przeszczepów. Niektóre badania w przychodni również się odbywają. Szpital każdorazowo prosi o kontakt, bo każdy przypadek jest inny. Obecnie w szpitalu przebywa jeszcze 270 pacjentów. Większość na oddziale pediatrycznym.

Rano pielęgniarki poinformowały o kontynuacji protestu z powodu braku porozumienia. Kobiety domagają się obiecanych im wcześniej podwyżek o 400 zł miesięcznie. Część środków wypłacono, jednak duża część nadal czeka nie została wypłacona.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c