Chcesz dużo zarabiać? Studiuj na UW

Jaki wybrać Uniwersytet, by dużo zarabiać? Na to pytanie odpowiada najnowszy raport firmy Sedlak & Sedlak. Okazuje się, że najwięcej zarabiają absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego.

Fot. Sedlak&Sedlak

Fot. Sedlak&Sedlak

Nie jest tajemnicą, że najwięcej zarabiają absolwenci uczelni technicznych i ekonomicznych, W ubiegłorocznym rankingu najwyżej plasowały się więc płace pracowników po Szkole Głównej Handlowej.

Póki co, dostępny jest jednak najnowszy raport Uniwersytetów. Tutaj przoduje UW. Średnia płac dla absolwentów tej uczelni wynosi 5 500 zł. Jednocześnie 25 proc. badanych zarabiało nie więcej niż 3 700 zł, a kolejnych 25 proc. nie mniej niż 8 800 zł.

Drugi Uniwersytet z Warszawy to UKSW, które uplasowało się na 7 miejscu. Tutaj płaca wynosiła wg badania 4 100 zł. Możliwe jednak, że dane te są lekko przekłamane bowiem próba dla UKSW wynosiła zaledwie 412 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c