Choroba uderza w coraz młodszych. Średnia wieku spadła o 15 lat

Pojawiające się nowe warianty koronawirusa sprawiają, że choroba wydłuża się i dotyka coraz młodszych osób. Obecnie średnia wieku przechodzących COVID-19 to 35 lat. 

Fot. Pixabay

Prof. Paweł Januszewicz w rozmowie w Polsat News zwrócił uwagę na nowe warianty koronawirusa atakujące coraz młodsze osoby.

Według profesora, to właśnie nowe warianty wirusa wydłużają chorobę a coraz częściej zapadają na nią osoby w wieku ok. 35 lat. Wcześniej średnia wieku zakażonych wynosiła 50 lat. Z tego względu powrót uczniów i studentów do nauczania stacjonarnego staje pod kolejnym znakiem zapytania.

Jak powiedział prof. Januszewicz, „dzieci są niewrażliwe na koronawirusa, ale stanowią element przenoszenia”. Transmisja wirusa w szkole może stanowić zatem ryzyko już nie tylko dla dziadków ale i rodziców uczniów. Profesor dodał, że szczepionka dla dzieci prawdopodobnie kiedyś powstanie i prawdopodobnie trzeba będzie ją stosować.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c