Ciastek nie słyszy. Niepełnosprawny piesek zgubił się w Warszawie

Wcześniej mieszkał w okolicach Nowego Miasta, ma 9 lat i wabi się Ciastek. W Warszawie mieszka dopiero dwa tygodnie. Zdezorientowany zgubił się w wielkim mieście. Niesłyszącego psiaka odnaleźli strażnicy miejscy.

Fot. Straż Miejska

Do funkcjonariuszy z I Oddziału Terenowego, którzy około godz. 14.30 patrolowali okolice Ogrodu Krasińskich, podbiegła roztrzęsiona kobieta. Łapiąc oddech zapytała, czy nie widzieli gdzieś w pobliżu średniej wielkości psa. Wyjaśniła, że pupil uciekł jej sprzed sklepu przy ul. Bonifraterskiej, a ponieważ jest głuchy, to nie zareaguje na jej wołanie, a sam nie wróci. Strażnicy rozpoczęli poszukiwania.

Kilkanaście minut później zauważyli czworonoga, którego wygląd pasował do podanego opisu. Pies kręcił się po ulicy Długiej i był wyraźnie zdezorientowany. Jeden ze strażników podszedł do niego, a gdy zwierzak oswoił się z jego zapachem, schwytał go i wziął na ręce. 9-letni Ciastek wrócił do właścicielki. Kobieta wyjaśniła, że pies jest z nią od niedawna i nie zna jeszcze okolic swojego nowego domu. Na szczęście tegoroczne święta spędzą razem. Jeśli pies w Wigilię przemówi, to może podpowie właścicielce, by sprawiła mu lepsze szelki i smycz.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c