Co grozi za otwarcie lokali? Ruszą masowe kontrole

Pomimo obostrzeń wydanych przez rząd, coraz więcej restauracji i barów zgłasza swoją gotowość do wcześniejszego uruchomienia swoich biznesów. Rząd nie pozostaje obojętny na te deklaracje. Szykują się masowe kontrole lokali.

fot. Pixabay

Jak informuje RMF FM z nieoficjalnych źródeł Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego już wydał służbom odpowiednie rekomendacje.

Według stacji policjanci wraz z inspektorami sanepidu będą wyszukiwać które lokale zapowiadają otwarcie pomimo restrykcji. Zapowiadają się masowe kontrole restauracji i pubów.

Podstawowym zniechęceniem do otwierania lokali mimo zakazu będą oczywiście mandaty i kary ze strony sanepidu, które mogą sięgnąć nawet 30 tys. zł.

To jednak nie koniec problemów. Stacja informuje, że otwarty lokal zostanie wykluczony z pomocy państwa w ramach Tarczy Antykryzysowej.

Restrykcje związane z narodową kwarantanną miały obowiązywać do 17 stycznia. Rząd jednak przedłużył obostrzenia do końca miesiąca. Przedsiębiorcy twierdzą, że mają już dość i w akcie desperacji i ochrony przed bankructwem muszą otworzyć swoje biznesy.

Jak informują, nie mają już nic do stracenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c