Co z nauką stacjonarną dla wyższych klas? Minister podpisał rozporządzenie

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował na konferencji, że podpisał rozporządzenie o przedłużeniu nauki zdalnej dla uczniów klas od IV wzwyż. Jednocześnie odniósł się do egzaminów ósmoklasistów. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Uczniowie klas innych niż I-III SP, pozostają na zdalnym trybie nauczania. Wyjątkiem jest woj. warmińsko – mazurskie i pomorskie gdzie uczniowie przechodzą w tryb nauczania hybrydowego.

Minister edukacji i nauki ogłosił na konferencji prasowej, że podpisał rozporządzenie o przedłużeniu nauki zdalnej dla uczniów klas starszych.

Jednocześnie wyraził nadzieję, że powrót do szkół będzie możliwy po Świętach Wielkanocnych. „Mam nadzieję, że trzecia fala zostanie powstrzymana i uczniowie będą mogli wrócić do szkół” – powiedział minister.

Poinformował również, że 90 proc. zarejestrowanych nauczycieli zostało już zaszczepionych przeciw COVID-19. Nie będzie zatem potrzeby zmiany terminu egzaminu ósmoklasisty. Odbędą się one planowo w trybie stacjonarnym, również w województwach z większymi restrykcjami.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c